• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Radioaktivní „hybridní teroristická prasata“ ovládla vyloučenou zónu jaderné elektrárny Fukušima

    27-8-2022 AC24 193 436 slov zprávy
     

    Podle zpráv radioaktivní „hybridní prasata teroru“ obsadila část fukušimské jaderné ochranné zóny. (Foto: Flickr)

    Oblast, která byla dříve domovem 160 000 lidí, ale od té doby byla opuštěna kvůli nadměrné úrovni radiace po jaderné havárii ve Fukušimě v roce 2011, ovládla divoká prasata, potvrdili vědci na základě studie o volně žijících zvířatech v oblasti.

    Zjistili, že tam nyní vládnou divočáci japonští – původní divoká prasata v zemi.

    Divočáci mají údajně arogantní, nafoukanou, agresivní a bojovnou povahu. Začali se křížit s domestikovanými prasaty, která se po jaderné katastrofě ocitla na svobodě poté, co je předchozí majitelé opustili.

    Z tohoto důvodu vznikl v původní uzavřené zóně, která se nachází zhruba 12 mil od místa jaderné elektrárny a kde se předpokládá, že úroveň radiace dosahuje maxima, nový typ křížence prasete a kance.

    Mapa ze studie ukazuje populaci divočáků jako černé body roztroušené po evakuovaných zónách, přičemž barvy znázorňují míru radiace (Kredit: The Royal Society).
    Až 10 % místní populace prasat nyní tvoří tento děsivý radioaktivní koktejl.

    Panují obavy, že tato radioaktivní takzvaná „hybridní prasata hrůzy“ mají divokou inteligenci kanců spojenou s domestikovaným chováním prasat.

    Mapa ze studie ukazuje populaci divočáků jako černé tečky rozptýlené po evakuovaných zónách, přičemž barvy znázorňují míru ozáření. (Foto: The Royal Society)

    To je jeden z důvodů, proč je pro lidi, kteří se snaží získat zpět svá bývalá sídla v okolí fukušimské elektrárny pro její případné znovuotevření, tak obtížné to udělat.

    V okolí se lidé, kteří se snaží získat zpět své dřívější domovy, dostali do konfliktu s novými osadníky. Několik bojovných prasat se nebálo konfrontace s lidmi a dokonce na ně zaútočilo.

    Někteří lidé se uchýlili k lovu těchto zvířat.

    Podle výsledků studie zveřejněné v časopise Proceedings of the Royal Society B o vlivu radiace na místní zvířata nevykazovala hybridní prasata hrůzy žádné známky mutace, přestože byla zamořena až 300krát větším množstvím radioaktivního izotopu cesia-137, než je považováno za bezpečné pro člověka.

    Vědci se domnívají, že ačkoli křížení obou druhů zatím nepřineslo žádné negativní vedlejší účinky, geny z prasat nakonec rozředí genetickou výbavu hybrida natolik, že „introgrované geny nakonec v této oblasti vymizí“.

    Je běžné, že po evakuaci lidí dochází k „znovudivočení“ městských oblastí, jako tomu bylo v případě oblasti kolem místa černobylské tragédie v roce 1986. Tento jev je srovnatelný s tím, k čemu došlo v Japonsku.

    Je však obtížné spekulovat o tom, co se může stát s fukušimskými prasaty v budoucnu.

    Zdroj: telegraph.co.uk

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑