• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Roček: Do studené války se již zapojila i ČTK, jako za komoušů

    19-12-2021 První Zprávy 222 820 slov zprávy
     

    19. prosince 2021 - 07:20




    Z textu návrhu dohod je patrné, že Rusko navrhuje, aby spolu s USA (NATO) oboustranně ukončily evropskou verzi nové studené války v Evropě, píše František Roček v komentáři pro Prvnizpravy.cz..





    „Progresivní“ mediální dezinformátoři to vysvětlují jako nátlak zlého Ruska na NATO. Zapojila se do toho i Česká tisková kancelář.



    Mladá fronta vydala 18. 12. 2021 malý článeček z ČTK nazvaný: Moskva chce od NATO, aby se jí „podřídilo“. V ČTK primitivně interpretovali návrh smlouvy takto: „Moskva včera zveřejnila, jaké záruky požaduje od Západu.“



    Nejedná se o záruky, jedná o dvě smlouvy o deeskalaci. Vtipálci z ČTK potom vypočítávají, co by NATO nemohlo „bez souhlasu Moskvy“. Vrcholem ubohosti ČTK je konstatování: „Pokud by požadavky byly přijaty, v praxi by to znamenalo, že Moskva bude mít nad aliancí jakýsi „patronát“.



    Ale v ČTK v tom nejsou sami. Např. v Japonsku vydali článek se zavádějícím titulkem: „Rusko vznáší požadavky na rozsáhlou novou bezpečnostní dohodu s NATO“. Také návrh smlouvy interpretují jako diktát: „Návrhy kodifikovaly řadu (ruských) požadavků…“ nebo „Požadavky dalece přesahovaly současný konflikt“…



    Článek zveřejněný v Japan Times napsali nějací dva maníci z USA, kde vyšel v New York Times. V textu je uvedeno: „Ruský návrh – okamžitě odmítnutý představiteli NATO…“, ale kdesi daleko za vodou v ČTK napsali něco úplně jiného: „Spojené státy se o ruských požadavcích poradí s Evropou“.



    V USA a v Japonsku bylo z článku zřejmé, že NATO má Ruskou federaci na háku a bude ve svých akcích pokračovat, a český čtenář se dozvídá, že se budou hodní Amíci s Evropou radit…?





    Čas vystřízlivění



    Co k tomu dodat? Situace mi silně připomíná situaci za komoušů, kdy červení mravenci v čemkoliv co udělalo NATO, viděli součást útoku na svět socialismu. Podobné dezinformace v obráceném gardu teď zažíváme od Amíků v podobné argumentaci proti Ruské federaci.



    Osobně mám Rusáky i Amíky, natož blbečky z EU nebo NATO, na háku. Sleduji člověčenské hemžení z nadhledu jako ožírání mrtvoly mravenci, ale i přes tuto odtažitost je mi současné situace líto.



    Kdysi dávno v roce 2018 jsem v doslovu ke knize ústeckého senátora Jaroslava Doubravy „Studená válka 2.0.“ napsal:
    „Osobně si vzpomínám na příchod nové doby (převrat) rád, protože jsem začátkem roku 1990 začal psát do novin, zakrátko se z toho stala má nová profese. Pro mne byl převrat v listopadu 1989 požehnáním. Nikdo nemůže říci, že můj kritický pohled na EU a NATO je pohledem staré zapšklé struktury…



    …Dnes, zhruba 30 letech od převratu, optimismus 1. poloviny 90. let vyvanul. V referendu jsem hlasoval proti vstupu České republiky do EU, protože jsem tušil, že politická banda, která nás vede, nebude schopna se ubránit machinacím, které z nás udělají v rámci EU jenom naivní vazaly. Dnes se to, v souvislosti s dlouhodobou migrační krizí, potvrzuje.



    Nebyl jsem ale proti vstupu ČR do NATO. Považoval jsem alianci za bezpečnostní prevenci: Ne přímo vůči Rusku, ale celkově proti nejasným vlivům, které začaly ze všech stran na Evropu doléhat.



    V roce 1998 jsem v armádním odborném časopisu Vojenské rozhledy varoval, že nějaké mírové operace jsou jenom politickým nesmyslem. Je potřeba opět intenzivně zbrojit, protože oblast Evropy kolem roku 2015 zasáhne bezpečnostní krize. Stalo se: Nejpozději v roce 2003 se začal stupňovat politický chaos (USA v tom hrály prim) a v roce 2015 naplno propukla migrační invaze a vzestup islamistické politické agrese směřující na Balkán a celkově na jih Evropy.



    Zhruba od roku 1997 jsem měl pocit, že EU je pro budoucnost ztracena, protože ji řídí idioti. Je rok 2018, a co jsem v roce 1997 tušil, před čím jsem v roce 1998 varoval, to v roce 2018 představuje naprostou jistotu.



    Proto mnoha lidem, kterým bylo v roce 1990 třicet let a více, a nastoupili do tramvaje jedoucí do ráje západní demokracie, přítomnost zhořkla. Já jsem se s tím snažil vyrovnat popisem dnešních zdrojů a způsobů násilného a podvodného chování na severu Čech ve dvou knihách „Severozápadní jatka“ č.1 a č.2, a z mezinárodního hlediska analýzou současné mocenské situace v knize „Bombardovat nemocnice je normální“, kterou jsem péčí ústeckého nakladatelství OAS Publishing, vydal v roce 2017.



    … Zažil jsem socialistickou armádu, socialistické důstojníky a generály a hejno socialistických politiků. Byl jsem překvapen, když koncem 90. let začala mluva politiků, důstojníků a generálů demokratické Armády České republiky nebezpečně připomínat politickou hantýrku doby socialismu. Kdysi za socialismu byl nepřítelem Západ, dnes je to Rusko…“

    Co k tomu dodat?



    Nejsmutnější je, že ze strany USA jde o tvrdou snahu o maximální zisk moci – převahy nad Ruskem.



    Přitom postoj Američanů a Rusů vůči světu je stejný. V knize „Bombardovat nemocnice je normální“ z roku 2017 jsem o tom napsal:
    „Aniž si to američtí a evropští politici oficiálně připouštějí, ruská politika je založena na stejných propagandistických a manipulativních principech jako politika států aliance NATO.  Ideologicky nejsou mezi Ruskem a Západem zásadní problémy, protože jde o kapitalistické státy, kde hlavním zákonem je dobrý kšeft.“
     

    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑