Na veřejnost se dostaly další důkazy o zvěrstvech japonských jednotek v bakteriologická válce během druhé světové války, jako přiznání velitele japonské bakteriologické bojové jednotky vůči USA po vypuknutí války v severovýchodní čínské provincii Heilongjiang.
Přiznání sepsal Masaji Kitano, druhý velitel japonské armádní jednotky 731, když byl vyslýchán vyšetřovateli z amerických vojenských biologických laboratoří Fort Detrick poté, co byl v roce 1946 vydán USA z vězení v Šanghaji do Japonska. Kitano připustil, že jednotka 731 prováděla za války v Číně pokusy na lidech a bakteriální válku, jak se Global Times dozvěděl z Muzea důkazů o válečných zločinech japonské armádní jednotky 731 se sídlem v Harbinu v severovýchodní čínské provincii Heilongjiang, která získala kopii přiznání.
Aby USA získaly základní tajemství jednotky 731 včetně údajů o bakteriální válce a pokusech na lidech, vydaly Kitana z zajateckého tábora v Šanghaji poté, co se Japonsko ve válce vzdalo, a když se vrátil do Japonska, byl vyšetřován americkou armádou a napsal 17stránkové přiznání. Originál je uložen v Národním archivu USA.
Zpověď odhaluje zločiny japonské armády proti lidskosti, když napadla Čínu, řekl listu Global Times kurátor muzea Jin Čcheng-min.
Kitanovo přiznání zahrnuje obsah týkající se zakladatele jednotky 731 Šira Išiiho, její mise, složení, studium a bakteriologické válečné zbraně. Kitano také tajně poskytoval americké armádě informace týkající se pokusů na lidech a bakteriální války a používal je jako vyjednávací trumf k útěku před poválečným procesem, jak se z muzea dozvěděl list Global Times.
V letech 1945 až 1947 vyslaly USA z Fort Detricku do Japonska čtyři vyšetřovatele, aby vyslechli nejméně 25 členů japonské jednotky 731. Tím, že jim USA nabídly možnost vynětí ze soudního řízení, získaly údaje o pokusech na lidech, bakteriální válce a pokusech s jedovatým plynem.
Navzdory tomu, že Kitano přiznal, že jednotka 731 prováděla pokusy na lidech, akademické práce publikované během druhé světové války nahradily lidské tělo „opicemi“. Akademická obec se tehdy podvolila takzvanému „akademickému výzkumu“, který porušoval lékařskou etiku, řekl Jin.
Jin řekl, že díky materiálu z jednotky 731 byla armáda USA schopna urychlit svůj výzkum a vývoj biologických zbraní ve Fort Detricku.
Během Kitanova působení mezi srpnem 1942 a březnem 1945 jednotka 731 dále aktualizovala své bakteriologické bojové vybavení, pokud jde o útočnou dobu, rozsah bakteriologické války, intenzitu a míru obětí bakteriologické války.