• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Nehammer: Evropský azylový systém ztroskotal, musíme na hranice poslat armádu!

    26-7-2021 NWO Odpor 169 712 slov zprávy
     

    220492669_1403295480110959_6910967804191010060_nV sobotu 24. 7. 2021 se ve Vídni konala společná tisková konference rakouského ministra vnitra Karla Nehammera (ÖVP) a jeho vládní i stranické kolegyně, ministryně obrany Klaudie Tanner. Tématem společné tiskovky byla ochrana rakouských hranic před nelegálními migranty, protože nárůst ilegálních přechodů hranic je alarmující. Do 18. července je zaznamenáno 15.768 pokusů o ilegální přechod státní hranice, loni to za celý rok bylo 21.700, dle údajů ministra Nehammera. Letos bylo také zatčeno 200 pašeráků lidí. Situace se vyostřuje v souvislosti s odchodem vojsk NATO z Afghánistánu.
    Nehammer začal svůj projev na tiskové konferenci právě prohlášením o tom, že azylová politika EU je v troskách. „Protože nám směrnice EU brání v tom, abychom vraceli nelegální migranty do zemí, odkud překročili hranici, tedy do Maďarska, Slovinska a Slovenska, musíme své hranice bránit. Jedině tak zabráníme ilegální migraci.“ Dále Nehammer uvedl, že vnější ochrana hranic EU nefunguje, jak se ukazuje nejen na příkladu Rakouska, ale i Litvy, kde Evropská komise nejenže nepomáhá, ale aktivně brání Litvě v ochraně hranic tím, že poskytne pomoc pouze na přijímací tábory pro migranty, nikoli na ochranu. Rakousko mimochodem poslalo do Litvy speciální jednotky Cobra, stejně jako loni do Řecka v době, kdy turecký prezident Erdogan poslal uprchlíky na hranice EU. Migrační krize v Litvě je odvetné opatření běloruského prezidenta Lukašenka v reakci na sankce EU. Letecky dopravuje do Minsku migranty zejména z Iráku a „nasměruje je“ na litevskou hranici. Na rozdíl od Turecka však Bělorusko nedostává žádné migrační výpalné z rozpočtu EU.


    Rakousko posílá na hranici s Maďarskem celkem 1000 vojáků, kteří budou spolupracovat s policií a vytvoří ve východní spolkové zemi Burgenlandsku mobilní základnu, ze které budou moci zasahovat flexibilně podle toho, jak pašeráci budou měnit trasy. Nehammer zdůraznil, že bez toho, že mají k dispozici rakouskou armádu, tedy Bundesheer, byli by v mimořádně těžké situaci. „Dáváme jasný signál, že se situaci nepoddáme, ale budeme se aktivně bránit“, dodal Nehammer. Zdůraznil také, že Rakousko hledá spojence, kteří mu pomohou změnit promigrační politiku Evropské unie, především Evropské komise. Velmi dobrou spolupráci prý mají s Dánskem, ale i s dalšími zeměmi, včetně zemí tzv. Visegrádské čtyřky, která už není jediným uskupením, které se brání migraci. Společně musí státy EU přinutit Komisi, aby změnila svůj postoj k ilegální migraci. „Ti lidé procházejí deseti bezpečnými zeměmi na cestě do Rakouska. Nejsou to tedy uprchlíci, ale migranti,“ řekl Nehammer jasně. „Rakousko je jednou ze zemí s nejvyšším životním standardem“ a nekontrolovaný příliv migrantů by to definitivně změnil. Rakousko je už tak zemí, která je po Německu a Švédsku třetí nejzatíženější zemí, co se migrace týče. (Podotýkám, že Rakousko má bojeschopnou armádu hlavně díky tomu, že není členem NATO a tudíž ji nemuselo redukovat na žoldnéřský expediční sbor.)


    Ministryně obrany pak prohlásila plnou podporu svému kolegovi a oznámila vyšší fázi spolupráce mezi rakouskou armádou a policií, co se ochrany hranic týče. Řekla, že výdaje na armádu se musí rakouským daňovým poplatníkům „vyplatit“. Zdůraznila také, že na hranici budou vysláni vojáci, kteří jsou na situace ohledně pašování lidí a nelegálních překročení hranic speciálně vyškoleni.


    Tolik shrnutí obsahu tiskové konference. Kdybyste jej hledali v našich médiích, budete hledat marně. Ale marně budete dnes hledat i v rakouských a německých médiích. Včera byly ve zprávách rakouské veřejnoprávní televize ORF alespoň krátké noticky, že Rakousko posiluje ochranu hranic v souvislosti se situací v Afghánistánu. Dnes je – opět – hlavním tématem kritika rakouského kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP) od jeho koaličních Zelených, že prý trvá na stavbě jakési silnice či dálnice ve Vorarlbergu s tím, že místní ji potřebují. Vizekancléř Werner Kogler jej za to kritizuje, že prý „má myšlení včerejška“. Tím se dnes mají Rakušané bavit, místo aby si všímali situace na vlastních hranicích a ostrých slov ministra vnitra na adresu Komise. „ Je to rebel!“ řekl by o Nehammerovi přední evropský zelený a promigrační fanatik, místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Proto také Zelení vystřelili ze zelené Aurory a budou opět živit vášně „Kurz muss weg, Nehammer muss weg.“ Ochrana klimatu je přece důležitější než ochrana hranic, a kdo nesouhlasí, je fašoun.


    Mimochodem, dnes zahajuje v Salzburgu proslulý letní salzburský festival. Na slavnostní zahájení se dostaví i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, ale bude se muset spokojit s doprovodem rakouského ministra zahraničí Alexandra Schallenberga. Kurz totiž náhle onemocněl.




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑