• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Jak Trilaterální komise rozjela bankovní převrat napříč Amerikou

    21-6-2021 Svobodné Noviny 337 1748 slov zprávy
     

    Donedávna jsem věřil jako mnozí, že Jimmy Carter není typický politik. Exprezident, který vyčnívá z obrovského množství zaprodanců a hackerů establishmentu, se často jeví jako osamělý hlas rozumu v americkém establishmentu, který volá po nespravedlnostech americké armády, křivdách sionistické lobby a sebedestruktivní povaze americké oligarchie. Člověk, který mluví tak upřímně, přece nemůže být špatný.


    I když se domnívám, že Carter má pravděpodobně dobré úmysly, domnívám se také, že ten člověk je dnes pravděpodobně stejně bezradný, jako byl, když byl zneužit jako loutka těmi silami, které jsou dnes označeny za mezinárodní Deep State, který převzal americkou zahraniční a vnitřní politiku během jeho prezidentství v letech 1977-1981.


    Za Carterovy vlády, organizace, která vyrostla ze společného vlivu Rady pro zahraniční vztahy a skupiny Bilderberg, převzala vládu nad Amerikou pod jménem Trilaterální komise, která zvrátila poslední zbytky antiimperiálních impulzů, které zbyly z vize poskytnuté prezidenty Franklinem Rooseveltem a Johnem Kennedym, a přeměnila Ameriku v sebezničující košíkový případ, který známe dnes.


    Vzhledem k tomu, že tyto trojstranné reformy byly tak všezahrnující a dotýkaly se otázek hospodářské politiky, vytváření zahraničního dluhového otroctví, financování terorismu a zelené energie, stojí za to provést krátké zhodnocení toho, jak k tomu došlo, a zároveň se podívat na některé klíčové aktéry, kteří to způsobili.


    Trilaterální komise vše převzala


    Zatímco James Carter se v roce 1977 stal 39. americkým prezidentem, Trilaterální komise byla ve skutečnosti vytvořena v roce 1973 pod nominálním vedením Davida Rockefellera III (prezidenta Chase Manhattan Bank) a spolkem mezinárodních finančníků a imperialisticky smýšlejících ideologů, kteří nábožensky věřili v utopickou doktrínu globální správy pod hlavičkou otrokářské etiky. Myšlenka konsolidace tří globálních mocenských zón (Severní Amerika, západní Evropa a Japonsko) během vrcholu studené války pod jednotnou strukturou velení byla motivem vzniku tohoto think tanku v té době.








    Vedoucí postava Trilaterální komise, která se později stala Carterovým poradcem pro národní bezpečnost, se jmenovala Zbigniew Brzezinski, jenž o této agendě hovořil jako o „technologické éře“, kterou v roce 1970 označil za věk zahrnující „postupné objevování kontrolovanější společnosti. Takovou společnost by ovládala elita, která by nebyla spoutána tradičními hodnotami.“ Koho by ti specialisté zastupovali? Ve své knize Between two ages Brzezinski velmi jasně uvedl: „Národní stát jako základní jednotka organizovaného života člověka přestal být hlavní tvůrčí silou: mezinárodní banky a nadnárodní korporace jednají a plánují v termínech, které dalece předčí politické koncepce národního státu“.


    Senátor Barry Goldwater ve své autobiografii With No Apologies nazval tuto zahraniční bestii měnící Ameriku slovy: „Trilateralistická komise je mezinárodní… (a)…má být prostředkem k mnohonárodní konsolidaci obchodních a bankovních zájmů tím, že převezme kontrolu nad politickou vládou Spojených států. Trilateralistická komise představuje obratné a koordinované úsilí o převzetí kontroly a konsolidaci čtyř mocenských center – politického, měnového, intelektuálního a církevního.“


    Další americkou politickou osobností bojující proti tomuto zahraničnímu viru byl prezidentský kandidát Lyndon LaRouche, který 4. srpna 1981 prorocky napsal Rychlý konec demokracie Trilaterální komise a uvedl: „Plán je spojit zhroucení finančního systému Spojených států a většiny západní Evropy s dalšími zeměmi, aby vznikl scénář „řešení globální krize“ v největších a nejkatastrofálnějších měřítkách… finanční krize má být použita k poddanství Spojených států a většiny západní Evropy. „Státy, kromě jiných států, které se tak chovají k diktatuře na základě výnosu MMF.“


    Pod Brzezinského vedením byla třetina členů Trilaterální komise jmenována na nejvyšší vládní posty za Cartera. Mezi významné členy, kteří stojí za zmínku, patří Walter Mondale (viceprezident), Harold Brown (ministr obrany), Cyrus Vance (ministr zahraničí), Michael Blumenthal (ministr financí), James Schlesinger (energetický car), Paul Volcker (předseda Fedu). Jen abychom se dostali přes britský rodokmen této skupiny, Brzezinski a Blumenthal nebyli jen členy Bilderbergu, ale 2 z 9 ředitelů projektu Rada pro zahraniční vztahy pro 80. léta (CFR). CFR je skupina Cecila Rhodese/Roundtable, která vznikla v Americe v roce 1921, aby prosadila Rhodesův mandát znovu dobýt Ameriku jako ztracenou kolonii a obnovit nové britské impérium.


    Krize demokracie


    V roce 1975 napsal Brzezinského asistent Samuel P. Huntington v rámci projektu Rady pro zahraniční vztahy z osmdesátých let knihu Krize demokracie, která vydala 33 knih 10 pracovních skupin s cílem uvést éru techniky. Huntington řekl: „Přišli jsme na to, že potenciálně existují žádoucí meze hospodářského růstu. Existují také potenciálně žádoucí meze pro neomezené prodlužování demokracie… vláda, která nemá autoritu, bude mít jen malou schopnost přinášet svým lidem oběti, které budou nutné.“


    Huntington a Brzezinski provedli reformu zahraničních věcí, která začala financovat radikální islámské školy a politická hnutí počínaje svržením íránského šáha pod vedením USAID a instalací ajatolláha Chomejního v roce 1979. Americké financování al-Káidy a mudžahedínů bylo formálně provedeno z pragmatického důvodu boje proti Sovětům v Afghánistánu, nicméně skutečným důvodem bylo ospravedlnění teze o „střetu civilizací“, kterou Huntington později publikoval za předpokladu, že hlavní náboženství nemohou mít mír, pokud nevznikne globální leviatan, který by nastolil pořádek shora. Tohle byl jasný případ Pygmalionova efektu až do krajnosti.


    Zde stojí za povšimnutí, že šáh spolu s mnoha vůdci hnutí Nezávislí tehdy vedli velký boj za vymanění se z neokoloniální struktury dluhového otroctví pod angloamerickou kontrolou tím, že využili svých nezcizitelných svrchovaných pravomocí ke zrušení nesplatitelných dluhů a zároveň rozpoutali investice do vědeckého a technologického pokroku s využitím „japonského modelu“ po druhé světové válce. Japonský inspirující skok po druhé světové válce od feudalismu k vyspělé vědecko-průmyslové ekonomice učinil z jeho členství v Trilaterální komisi to, co bylo mnohem důležitější v myslích nových olympských bohů, kteří se obávali, že ostatní rozvojové státy budou následovat.


    Řízená dezintegrace Západu


    Dva měsíce po jmenování předsedou Federálního rezervního systému měl Paul Volcker na Warwické univerzitě v Londýně přednášku, v níž prohlásil, že „řízený rozpad světové ekonomiky je legitimním cílem 80. let“.


    Volcker zvládl tento řízený rozklad zvýšením úrokových sazeb na 20-21,5% počínaje rokem 1979 – ponechal je tam až do roku 1982 a zároveň zvýšil požadavky na rezervy pro komerční banky. Efekt navždy ochromil americkou ekonomiku tím, že zemědělská výroba se obrovsky zhroutila, obráběcí stroje na kov se zhroutily o 45,5%, výroba automobilů se zhroutila o 44,3% a výroba oceli o 49,4%. Během tohoto traumatického období byly malé a střední podniky úmyslně zbankrotovány ve všech sektorech severoamerické a evropské ekonomiky a zůstaly jen nadnárodní korporace, které si mohly dovolit takové úrokové sazby. Volckerův program připravil půdu pro Kemp-Rothův daňový zákon z roku 1981, který otevřel spekulace s nemovitostmi, a Garn-St. Germainův zákon z roku 1982, který americké banky zreguloval a prosadil vytvoření univerzální – příliš velký, než aby zkrachoval.


    Když vyšlo najevo, že nastupující prezident Ronald Reagan není nakloněn programu Trilaterální komise/CFR, když v roce 1981 prosazoval dvoustranné schůzky s Gándhím a mexickým Portillem, aby jim pomohl s politikou průmyslového růstu, a vyhrožoval Volckerovi vyhazovem, bylo rychle zorganizováno jeho odstranění. Poté, co byl člen CFR/Trilaterální komise George Bush dosazen do funkce Reaganova viceprezidenta (sesazení Reaganova přítele senátora Paula Laxalta během mediálního skandálu kolem Rockefellera), byl John Hinckley – psychiatr MK Ultra, hluboce svázaný s Bushovou rodinou, nasazen, aby 30. března 1981 provedl atentát a střelil Reagana do hrudi.


    Reagan se z tohoto pokusu nikdy nevzpamatoval a dobře míněnou, ale vysoce tvárnou hollywoodskou hvězdu stále více formovali agenti CFR-Trilaterální komise, navzdory jeho tendenci nechat se ovlivňovat osobnostmi podporujícími národní stát, jejímž příkladem byla jeho podpora společného americko-sovětského plánu pro Iniciativu strategické obrany v roce 1983 (později zkorumpovaná do jednostranné doktríny Bushem starším).


    Zelená depopulace


    Nemělo by se přehlížet, že transformace americké ekonomiky z pro-industriálního růstu otevřeného systémového modelu na uzavřený systémový malthusiánský model byla také iniciativou sil ovládajících Trilaterální komisi.


    V roce 1974 David Rockefeller III. na konferenci Římského klubu/OSN o světové populaci v Bukurešti prohlásil: Zvláště v posledních letech se do našeho povědomí dostaly limity růstu. Vyčerpání zdrojů, znečištění a energetická krize to vše daly velmi jasně najevo. Je třeba změnit charakter a účel růstu.“


    Agenda „postindustriální společnosti“ poháněné revolucí zelené infrastruktury byla vytyčena ve zprávě Global 2000 z 24. července 1980, která požadovala zachování energie, kontrolu obyvatelstva a environmentalismus jako základ nové ekonomiky. Později téhož roku je souběžně s tezí Global 2000 zveřejněna Globální strategie ochrany přírody Světového fondu na ochranu přírody. V čele WWF stál v této době princ Philip a princ Bernhardt a mezi jeho viceprezidenty během Carterovy vlády patřil Louis Mortimer Bloomfield, jehož kancelář Permindex byla přistižena při koordinaci atentátu na JFK, a člen trilaterální komise Maurice Strong, který v rozhovoru z roku 1990 vyzval ke zničení průmyslové civilizace.


    Nebyla to jen lekce z historie


    To, co jste právě četli, se může na povrchu jevit jako historická zpráva, ale je to mnohem víc. Je to zpráva budoucnosti.


    Je to zpráva o budoucnosti, protože vaše budoucnost je formována historickými silami, které musíte pochopit, pokud se chcete rozhodnout ovlivnit svou realitu v souladu s historickými trajektoriemi, které jsou ve skutečnosti v souladu se skutečnými vlastními zájmy lidstva.


    Síly pokroku a antikolonialismu, které se Trilaterální komise snažila před 40 lety zlikvidovat, byly oživeny pod obnoveným vedením Ruska, Číny a rostoucího spektra národů, které chtějí mít budoucnost. Nacionalistické síly (jakkoli mohou být zmatené) stále častěji vznikají jako antitechnokratické hnutí napříč Severní Amerikou a Evropou, které nabízí národům, jež byly kdysi považovány za ztracené pro Nový světový řád, šanci oživit své ztracené renesanční dědictví.


    Jediná věc, která stojí v cestě tomu, aby se západní státy připojily k iniciativě Hedvábná stezka, znovu zorganizovaly zkrachovalý finanční systém a uvolnily produktivní úvěr na oživení reálné ekonomiky, je 1) nedostatek pochopení historie a 2) zmatený pocit skutečné podstaty lidstva, jakožto druhu, který stojí nad ostatními šelmami ekosystému – schopného neustálé dokonalosti a tvůrčího objevování.


    Cokoliv, co popírá tento koncept lidskosti a přírodního zákona, jako je Zelený Nový úděl, by mělo být považováno za škodlivý vlhký sen Volckerů, Rockefellerů, Brzezinských a dalších zombií z Trilaterální komise, kteří měli před sebou dlouhou cestu, než se kvalifikovali jako lidé.



    Matthew Ehret je šéfredaktorem časopisu Canadian Patriot Review , expert na taktiku BRI, a starší spolupracovník na Americké univerzitě v Moskvě. Je autorem knižní série „Nepoznané dějiny Kanady“ a v roce 2019 spoluzaložil Montrealskou nadaci vycházejícího přílivu .









    Reklama

    loading...









    Loading...




    Reklama







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑