• Vybrat den

    Květen 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Statečná australská politička prohlásila, že George Floyd byl „zločinec a nebezpečný bandita“

    24-6-2020 Svobodné Noviny 116 529 slov zprávy
     

    Australská politička Pauline Hansonová vyvolala kontroverzi ohledně svých poznámek k George Floydovi – podezřelému podvodníkovi, kterého zabil policista poté, co mu klečel na krku po dobu devíti minut.


    Minulý víkend demonstrovaly v Austrálii desítky tisíc lidí za hnutí Black Lives Matter po zabití George Floyda, píše deník The Daily Mail.


    Hansonová, vůdkyně strany Jeden národ, hovořila před australským Senátem, aby odsoudila muže, který vyvolal mezinárodní protesty a nepokoje.


    Řekla: „George Floyd byl vytvořen jako mučedník. Tento muž byl mnohokrát ve vězen. Byl to zločinec a nebezpečný bandita. “



    Floyd se údajně přestěhoval do Minnesoty z Texasu, aby začal znovu páchat kriminalitu po zločinech, které páchal v mládí.


    Hansonová, která protesty odsoudila, pokračovala slovy: „Znechutilo mě, když jsem viděla lidi držící nápisy ‘black lives matter ‘ na památku tohoto amerického zločince.“


    „Promiňte, ale záleží na každém životě … nemůžeme dovolit krvácejícím srdcím a těm na levé straně zničit strukturu naší společnosti a naší svobody.“


    „Nikdo by nemohl prominout způsob, jakým zemřel George Floyd. Ale co mě znepokojuje, je postoj mnoha lidí – černých a bílých“.


    Ve Velké Británii premiér Boris Johnson navrhl, aby protesty nebyly podporovány, protože pravděpodobně skončí násilím – něco, co bylo prokázáno, když vlastenečtí demonstranti byli napadeni příznivci BLM, s jedním pobodáním zachyceným na kameru.


    V posledních týdnech mainstreamová média prosazovala různé příběhy, aby do protestů Black Lives Matter  po celém světě vstříkla energii.


    Black Lives Matter (BLM) je mezinárodní aktivistické hnutí, které vzniklo ve Spojených státech v roce 2013. Upozorňuje na případy zvýšeného policejního násilí, rasové nerovnosti a systematického rasismu vůči černochům.


    K mediálně nejznámějším událostem, ve kterých se hnutí angažovalo, patří případ stát versus George Zimmerman z roku 2013. Floridský koordinátor místní domobrany George Zimmerman tehdy zastřelil 17letého neozbrojeného černocha Trayvona Martina. Zimmerman byl vzat do vazby, avšak po pěti hodinách výslechu propuštěn s odůvodněním, že se jednalo o sebeobranu. Další podnět a zvýšení povědomí o tomto hnutí následovalo po zastřelení Michaela Browna ve Fergusonu v roce 2014. Na základě tohoto případu se jedním ze sloganů hnutí stalo „hands up, don’t shoot!“ (ruce vzhůru, nestřílejte!) nebo jen zkráceně „hands up!“, což je signál, který měl Michael Brown ukazovat před svým zastřelením.


    V první polovině června 2016 hnutí uspořádalo více než 112 celostátních protestů v 88 amerických městech, které byly odpovědmi na policejní zásahy končící fatálně pro občany tmavé pleti. Hnutí upozorňuje také na rasové profilování, které ústí v nepoměrně vyšší zastavování Afro- a Latinoameričanů policisty v ulicích amerických měst, policejní brutalitu a obecně dvojí metr, který policie údajně aplikuje vůči Američanům na základě jejich barvy kůže.


    V roce 2016 se demonstrace Black Lives Matter uskutečnily také ve Velké Británii, v Německu, Kanadě a Nizozemí. Hnutí získalo širokou podporu na internetu, kde se šířilo pod hashtagem #BlackLivesMatter.


    V roce 2020 se BLM aktivně zapojilo do protestních akcí následujících po smrti George Floyda.






    Reklama



    loading...









    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑